işyeri ilaçlama

İşyeri Böcek İlaçlama

İş yerleri oldukça işlek kullanılan alanlardır. Bu denli işlek kullanılan alanlar ise çok çabuk kirlenir ve aşırı miktarda virüs ve bakteri oluşmasına sebep olmaktadır. Böyle özelliklere sahip ortamlar haşereler için vazgeçilmezdir. İş yeri gibi işlek alanlarda oluşan haşerelere karşı tek çözümü ise işyeri ilaçlama yapılmasıdır.

İşyerlerinde Hangi İlaçlama Yöntemleri Kullanılmaktadır?

  • Kokulu Sıvı ilaçlama; bu yöntem genelde haşere sorununun büyük olduğu alanlarda kullanılır. Kullanılan ilaçlar insan sağlığına olumsuz zarar verebildiği için bu ilaçlamam türünü yapmadan önce alanın boşaltılması şarttır. Kokulu ilaçlama yöntemi iş yeri ilaçlama, ev ilaçlama gibi alanlarda kullanılır.
  • Kokusuz Sıvı ilaçlama; genelde boşaltılamayan alanlarda ilaçlama yapılırken kokusuz ilaçlama yöntemi kullanılır. Kokusuz ilaçlama yöntemi püskürtme yolu ile yapılır. İnsan sağlığına her hangi bir zarar vermeyen ilaçlar kullanıldığı için alanlardaki insanların boşaltılmasına gerek yoktur.
  • Jel İlaçlama; bu yöntem özellikle karınca gibi haşerelerde kullanılır. İnsan sağlığına her hangi bir zararı olmadığı için her alanda kullanılabilir.
  • Larvasit ilaçlama; bu ilaçlama yöntemi ile genelde sineklere karşı mücadele edilir. Sineklerin larvalarını hedef alan ilaçlar kullanılır. Böylece bu haşerelerin çoğalması durdurulmuş olur.

İşyeri ilaçlama kapsamına giren alanlar;

Ofis, dükkan, restaurant, mağaza, lokanta ve depo gibi alanları kapsamaktadır. İlaçlama yöntemleri her işin kullanım alanına göre değişmektedir.

İlaçlamada profesyonel yardım almak şart mıdır?

İlaçlama işlemi amatör kişilerce yapılırsa haşereler üzerinde ters etki yapabilir ayrıca yapılacak en küçük bir hatada bile insan sağılığını ciddi şekilde zarar verebilecek durumlar yaşanabilir. Bu nedenle ilaçlama işlemini mutlaka profesyonel ekiplerin yapması gerekir. Profesyonel ilaçlama hizmeti hem zamandan hem de bütçeden kazançlı olmanızı sağlar. Bu nedenler profesyonel ilaçlamanın şart olduğunun bir kanıtıdır.

Tagged , .