Bodrum Katı İlaçlama

Haşerelerin en çok görüldüğü mekânlardan biri de bodrum katlarıdır. Nemli ve kirli ortamları çok seven haşereler için bodrumlar biçilmiş kaftanlardır. Ortamın karanlık ve rutubetli oluşu ise haşerelere müdahaleyi zorlaştırır. Yapılması gereken en iyi müdahale ise profesyonel bodrum ilaçlama yaptırmaktır.

Bodrum katlı için kullanılan ilaçlama yöntemleri;

  • Kokulu ilaçlama, bu yöntem oldukça etkili bir ilaçlama yöntemidir. Belirlenen ilaçlar ve ilaç makinaları ile alanda kapsamlı bir ilaçlama yapılır. Yapılan ilaçlama sırasında ve belli bir süre için sonrasında alanda kimsenin bulunmaması gerekir.
  • Fümigasyon ilaçlama, bu yöntem genelde sanayi tipi yerlerde kullanılır. Fakat bodrumların yapısı nedeniyle eğer böcek yoğunluğu da çoksa bu yöntem kullanılabilir. Bu şekildeki ilaçlama yöntemi oldukça etkilidir. İlaçlama yapılan alanda hiçbir canlı kalmaz. Bu nedenle fumigasyon yöntemi ilaçlama yapılacaksa eğer muhakkak profesyonel ekiplerin bu işlemi gerçekleştirmesi gerekir. Ayrıca ilacın uygulandığı alana kesinlikle 48 saat süre ile hiçbir canlı girmemelidir.  Önemli açıklama: fumigasyon ilaçlaması bodrum gibi kullanım alanlarında sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıştır o yüzden en çok kullanılan yöntem kokulu ULV yöntemleridir.

Bodrum İlaçlama nasıl yapılır?

İlk olarak profesyonel bir bodrum ilaçlama hizmeti almanız gerekiyor. Daha sonra ilaçlanacak olan alanın fizibilitesinin çıkarılması gerekiyor. Bölgenin özellikleri ve bölgede bulunan haşerelerin özellikleri belirlendikten sonra gerekli ilaçlar seçilir. İlaçlama işi uzman kişilerce yapılır. Böylece hem insan sağlığı açısından hem de bölgedeki diğer canlıların sağlığı açısından her hangi bir zarar meydana gelmemiş olur.

Tagged .