kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böcekleri, mücadelesi en zor olan hamam böceği haşere türüdür. Çünkü

  • Kalorifer böcekleri oldukça hızlı üremektedirler.
  • Yumurtalarını güçlü kapsüller içerisine bırakmaktadır.
  • Her bir kapsülden otuz ile kırk civarında böcek türemektedir. Bu kapsüller yaklaşık olarak yirmi gün içerisinde böcekleri ortaya çıkarmaktadır. 

Kalorifer böcekleri ile mücadele etmek zordur
Kalorifer böcekleri kapsül halinde yumurtladıkları için bu kapsüllere müdahale etmek daha da zor bir hale gelmektedir. Bu yüzden bulundukları yerleri bir anda işgal edip oldukça kısa zamanda çoğalarak bulundukları yeri istila edebilmektedirler. Bu durum bazen oldukça şaşırtıcı bir hal almaktadır.

Kalorifer böcekleri ile Nasıl mücadele edelim?
Kalorifer böceklerini öldürerek yok etmek imkânsızdır. Çünkü hangi böceğin nereye yumurtaladığı asla bilinememektedir. Öldürerek bitti zannedilen bu böcekler yavruları sayesinde yaklaşık üç hafta sonra üç katı sayıya ulaşmaktadırlar. Böylece baş edilemez bir hal almaktadırlar. Kalorifer böcekleri gıdalara karşı zaafı olan haşerelerdir. Bu yüzden gıdalara bir kez ulaştıklarında insanların sağlığını büyük ölçüde tehlikeye atmış olmaktadırlar. Günümüzde yapılan istatistiklere göre gıda zehirlenmelerinin yüzde doksanı haşereler yüzünden gerçekleşmektedir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda gıda zehirlenmeleri ölümle bile sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden fazla ciddiye alınmayan bu haşereler aslında oldukça tehlikelidirler.

Kimyasal mücadele
Marketlerden satın alınan rastgele ilaçlar, mevcut haşereleri öldürse de kapsülleri öldürmez ve böcekler ortaya çıkmaya devam etmektedirler. Böylece bu durum bir kısır döngü haline gelmektedir. Kalorifer böceklerinin rastgele alınan ilaçlarla yok edilmesi, ilaç ne kadar etkili olursa olsun imkânsız bir durumdur.

Kalorifer böceği ilaçlama için tavsiyeniz nelerdir?
Kalorifer böceklerinden kurtulmanın tek çaresi evi doğru bir ilaç ile ve işin ehli olan kişilere ilaçlatmaktır. Böylece ilaçlama ile kapsüllere ulaşılır ve üreme döngüsünü sağlayan yavru kalorifer böceklerine de ulaşılır. Böcek İlaçlama Şirketi bu konuda oldukça etkili ilaçlar kullanmakta ve bu konuda tecrübeli personellerle çalışmaktadır. Böylece kalorifer böcekleri öldürülür ve ilaçlamanın etkisiyle hissettikleri koku yüzünden uzun süre daha ilaçlanan alana yaklaşamazlar.

Tagged , , .