karınca ilaçlama

Karınca İlaçlama

Karıncalar koloni şeklinde yaşayan çalışkan böcek türleridir. Diğer haşere türleri gibi yapılarında mikrop barındırmazlar ancak kışa hazırlık için ortamdaki gıdalara zarar vermektedirler. Çok güçlü olan karıncalar tehlike anında özellikle insanları ısırdıklarından  vücutta kızarıklık ve iltihaplanmalara neden olmaktadırlar. Bağışıklık kuvveti düşük olan insanların enfeksiyon kapmalarına neden olmaktadırlar. Karınca ilaçlama servisimizin geliştirdiği etkili yöntemlerle haşere sorunundan kurtulmak mümkündür.

Karıncaların insanlara verdiği zararlar

  • Karıncalar pire gibi insanların kanını emmek için değil kendini korumak için ısırmaktadır. Isırmalarından dolayı direnci güçlü olmayan insanlara enfeksiyon kapmasına neden olmaktadır.
  • Koloniler şeklinde yaşadıklarından evin duvarlarında, parke altlarında ciddi yarıklar meydana getirmektedirler.
  • Türkiye’de pek rastlanılmayan bazı karınca türleri çok büyük koloni oluşturduklarından ev altında yuva yapmaları nedenlerinden dolayı evin yıkılmasına bile sebep olabilmektedirler.

Evde karınca ile mücadele nasıl yapılır?

Ev içerisine karınca sorunu oluşması durumunda ilaçlama yapılmadan önce kaynağının tespit edilmesi son derece önemlidir. Böcek İlaçlama Şirketi mühendislerinin geliştirdiği özel karınca jelleri ile karıncalara karşı etkili sonuçlar vermektedirler. Karınca ilaçlama için özel hazırlanmış kokulu sıvı ilaçlama yöntemi uygulanarak da özel çözümler üretilmektedir. Haşere sorunu yaşıyorsanız telefon numaramızdan bizden bilgi edinebilir sorunun çözümü için birlikte çözümler üretebiliriz.

Tagged , , .