bahçe ilaçlama

Bahçe İlaçlama

Ev içerisine giren haşerelerin kaynağı bahçelerdir. Bahçe içerisindeki haşereler ilk başta ağaç ve bitkilere zarar vermektedir. Doğal ortamda yaşayan haşereler dolaylı olarak insan sağlığını tehdit etmektedir. Özellikle insanların içli dışlı olduğu bahçeler haşereleri insanların yaşam alanına taşıma rolü üstlenmektedir. Bu yüzden insanlar evlerin bahçelerinde, iş yerlerinin bahçelerinde ya da şehir merkezlerindeki bahçelerde haşerelerin tehlikeleriyle karşı karşıya kalabilmektedirler.Bu yüzden insanların sağlıkları burada da oldukça tehlikeye düşmektedir. Özellikle çocuklar bu tehlikeye en yakın olanlardır. Çünkü bahçe içinde oyun oynayan çocuklar için haşereler oldukça tehlike yaratmaktadır. Çocuklar maalesef haşerelerin zararlarından bilinçsiz bire şekilde bahçe içerisinde oynamaktadırlar. Bu durum ise daha fazla tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Özellikle bahçeli evlerde haşerelerle mücadele sıkça gerçekleşmektedir. Bu yüzden birçok ilaçlama şirketi bahçe ilaçlaması da yapmaktadır.

Bahçe ilaçlama uygulamasında neye dikkat edilmelidir?

  • Bahçeler açık alan olduğu için özel ve daha kalıcı ilaçlar kullanılmalıdır.
  • İlaçlama yapıldıktan sonra bahçe kısa bir süre için kullanıma kapatılmalıdır. Dolayısıyla haşerelerin zehirlenmesi sırasında insanlar bu tehlikeden uzak tutulması sağlanır.

Bahçe ilaçlaması gerçekleştiren birçok ilaçlama şirketleri gibi firmamız da bu konuda oldukça tecrübeli personellere sahiptir. Bahçe içinde çok farklı haşere çeşitleri aynı anda bulunabilmektedir. Bu yüzden ilaçlama kapalı alanlara göre daha yoğun yapılmaktadır. Çalışan personellerimiz de bu duruma göre seçilmekte ve en az iki personel görevlendirilmektedir. Bahçe ilaçlamasında kullanılan ilaçlardan korunmak için hepsi maske kullanmakta ve bahçedeki bitkilere zarar vermemek için özen göstermektedirler.

Bahçe ilaçlaması için kullanılan ilaçların bitkilere zarar vermemesi için özenle seçilmeleri gerekmektedir. Bu yüzden kullanılan ilaçlar da oldukça önem arz etmektedir. Fakat bu konuda bütün firmalar maalesef aynı özeni göstermemektedir. Firmamız ise bitkilerin zarar görmemesi açısından müşteriye oldukça güven vermektedirler. Bu güvenle yapılan ilaçlama sonrasında ise bahçedeki haşere sorunları kusursuzca çözülmektedir.

Tagged , .

Bir cevap yazın