ev ilaçlama şirketi

Ev İlaçlama Şirketleri

Evler haşerelerin en çok görüldüğü alanlardan birisi olmaktadır. Bu da insan sağlığını oldukça tehdit eden bir durumdur.

Haşerelerin ev halkına verdiği zararlar:

  • Evde görülen haşereler özellikle gıda zehirlenmelerine neden olmaktadırlar. Gıda zehirlenmelerinin yüzde doksanı haşerelerden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden tek bir haşerenin bile ev sınırlarında görülmesi oldukça önemlidir.
  • Haşereler üzerilerinde virüs taşırlar ve bu virüslerin neden olduğu birçok hastalık vardır. Haşereler gezdikleri her bölgeye bu virüsleri bırakmakta ve virüslerin çoğalmasını sağlamaktadırlar. Ayrıca bazen haşereler kemirgen olmakta ve evdeki eşyalara zarar vermektedirler. Bu durum da maddi açıdan oldukça zararlı olmaktadır.

Haşerelerle nasıl mücadele etmeliyiz?
İnsanlar evdeki haşerelerle kendi yöntemleriyle mücadele etmeye çalışmaktadır. Bireysel mücadele oldukça yanlış bir durumdur. Çünkü haşereler yumurtlayan canlılardır. Fakat yumurtaları insanlar tarafından görülmemektedir. Bu yüzden nerede oldukları da tespit edilememektedir. Marketlerden alınan ilaçlar ise yumurtalar için yeterince etkili olmamaktadır. Bu yüzden var olan haşereleri öldürmek aslında bir çözüm değildir. Çünkü yaklaşık olarak 20 gün içerisinde aktif olan yumurtalar öldürülen haşerelerin en az üç katı olmaktadırlar. Ev ilaçlama şirketleri haşere sorunlarını çözmede en etkili çözüm yoldur.

Haşereleri uzmanına imha ettirmek pahalı bir işlem midir?
Evdeki haşerelere karşı ilaçlama şirketine iş yaptırmak, normal ilaç kullanmaktan daha ekonomik bir durumdur. İlaçlama sadece bir kez yapılarak haşerelere son verirken dışarıdan alınan ilaçlar oldukça uzun süreli kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu durum da ekonomik açıdan daha çok maliyet gerektirmektedir.

Firmamız ev ilaçlama uygulamasını özenle yapmaktadır. Evlerde yapılan haşere ilaçlamalarda bir süre eve girilmemesi gerekmektedir. Bu sırada haşereler ilaçla mücadele etmektedir. Ayrıca her haşere çeşidine göre farklı ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Bu sayede yapılan ilaçlama da daha etkili ve daha profesyonel olmaktadır.

Tagged .

Bir cevap yazın