pire ilaçlama

Pire İlaçlama

Pireler boyları 2-4 mm arasında kızılımsı ve siyaha yakın renkte olurlar. Yassı bir yapıda oldukları için hayvan tüyleri arasında rahatça hareket ederler. Evlerin içerisine en fazla kedi ve köpekler vasıtası ile taşınırlar. Alana sızdıktan sonra çok hızlı bir şekilde üremeye başlarlar. Zıplama kabiliyetleri çok yüksektir. Ortalama 40 cm zıplama kapasiteleri vardır.

Pirelerin yaşam alanları genellikle hayvanlar üzerinde olur, ortam içerisine hayvanların dinlenme saatlerinde pire bulaşır. Evcil hayvan barındırıyorsanız Haziran ve Ağustos aylarında pire ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Dişi pireler günde 18 adet yumurta bırakır. Ayda 8.000 bin yavruya ulaşır yumurtalarını zemine, toza ve toprağa dağınık bir şekilde bırakırlar. Yumurtlama yapmaları için kana ihtiyaçları vardır. Onun için canlı gördüklerinde hemen saldırırlar ısırdıkları zaman ciltte kırmızı noktalar şeklinde ısırık izleri bırakır. Kıyafetlerde kahverengi pislikleri görünebilir.
Pire çeşitleri:

  • Hayvan piresi
  • İnsan piresi
  • Toz ve kuş piresi

Pirelerin insanlara verdiği zararlar:
Yaydığı hastalıklar arasında tifüs, veba hastalığı vardır. Pire ısırığı ile çeşitli alerjik hastalıklar meydana gelmektedir. Psikolojik etkiye sahip olan pireler isimleri anıldığı zaman vücutta kaşıntı başlamaktadır.

Pire ile mücadele nasıl yapılır?

Pire haşeresi sorunu için en uygun yöntem pülverizatör makinesi ile pire ilaçlama uygulamasının yapılmasıdır. İlaçlama yapıldıktan sonra pirelerin ortadan tamamen kaybolmaları 15 günü alır. Bunun nedeni 15 gün içerisinden kozadan çıktıktan sonra uygulamadan etkilenirler.
Ev içerisindeki pirelerden kurtulmak için elektrikli ULV motoru ile ilaçlama yapılmaktadır. İlaçlama motoru ilacı sis şeklinde her yere eşit şekilde dağılmasını sağlar. Koltukların içi, dolaplar ve diğer eşyalara en hızlı ilacı tesir etmenin yolu budur.

Bodrum katlardaki pirelerden kurtulmak için bodruma yabancı hayvanların girmemeleri için kapalı tutulması ve ilaçlama şirketi ile irtibata geçilmesi gerekir. Pire ilaçlama özen ve ciddiyet isteyen bir iştir. Çünkü pirelerle başa çıkmak gerçekten kolay değildir. Birçok ilaçlama şirketlerinin kullandığı ilaçlar pirelere karşı etkisiz kalabiliyor.

Pire ilaçlamaya yönelik geliştirdiğimiz stratejik ilaçlama teknikleri ve en son pire ilaçlama teknolojisiyle üretilen ilaçları kullanıyoruz. Bu haşerelerin davranış yapılarını ve saklandıkları yerleri bildiğimiz için size kesin sonuç sunuyoruz. Sizin memnuniyetiniz bizim prestijimizdir bu yüzden işimizde en iyi hizmeti vermekteyiz.

Tagged , , , .