hamam boceği ilaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

İstanbul genelinde en fazla görülen haşere sorunudur. Yağlı ve kahverengi bir kabuğa ve kanatlara sahiptirler. Türkiye’de en çok görülen Alman hamam böceği, Doğu hamam böceği ve Amerikan hamam böceği türüdür. Hızlı üreyip çoğalma özelliklerine sahiptirler.

Hamam böcekleri ne ile beslenirler?

Ev ve işyerinde bulunan açıkta olan gıda maddeleri ile beslenirler. Ayrıca birbirlerinin ölüsünden beslenmektedirler. Bu bilgiden yola çıkarak kaliteli jel ilaçlarla hamam böceği ilaçlama alanında kalıcı çözümler üretilmektedir. Hamam böcekleri yağ ve şekeri çok severler, bu tür gıdaların açıkta olması bu haşerenin çoğalmasına sebebiyet vermektedir.

Hamam böceklerini evimden nasıl uzaklaştırırım?

Hamam böceği sorunu yaşamamak için belirli periyotlarda genel haşere ilaçlama yapılması gerekir. İlaçlama haşereleri öldürerek yok edilmesini sağlar ancak ortamın hijyenini sağlamak daha sonra oluşmasını engelleyebilir. Hamam böceklerin tekrar oluşmaması için yapılması gerekenler

  • Yağ ve şeker gibi yiyeceklerin açıkta bırakılmaması ve yere dökülmemesi gerekir.
  • Özellikle eski binalarda ev duvar çatlaklarının kapatılması sağlanmalıdır.
  • Günlük temizlik yapılmalıdır.

Hamam böcekleri ile mücadele nasıl yapılır?

Sık üreme ve çoğalma özelliklerinden dolayı mücadelesi zor olan haşere türüdür. Elektrikli ULV cihazları ile kokulu ilaçlama yapılarak en hızlı bir şekilde haşere sorununu çözer. Ayrıca son zamanlarda çıkan jel ilaçlama yöntemi ile hamam böceği ilaçlama yapılması etkili bir yöntemdir. Jel ilaçlama ve kokusuz sıvı ilaçlama ile evinizi kapalı tutmanıza gerek yoktur.

Hamam böceği ilaçlamada neye dikkat edilmelidir?

Böcek İlaçlama Şirketi olarak hamam böceği mücadelesinde en çok  hamam böcekleri yumurtalarına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyoruz. Hamam böcekleri yumurtalarına bir çok ilaç etki etmemektedir. Bu yüzden ilaçlamadan sonra tekrar haşere sorunu meydana gelmektedir. Kaliteli ilaçlar kullanıldığı zaman ilaç uzun süre etkisini devam ettirir. Kalıcılığı diğer ilaçlara göre yüksek olan ilaçların sayesinde yumurtadan çıkan haşerelerden kısa bir süre içerisinde kurtulmaktadır.

Tagged , .