güve ilaçlama

Güve İlaçlama

Haşereler arasında uğraşması en zor ve en yaygın olan haşere türü güvedir. Güveler tırtılların kanatlı hali olarak bilinir. Çabuk üredikleri ve eşyalara zarar verdikleri için büyük sorun oluştururlar. Güve ile mücadele ederken kullanılan en yaygın yöntem ise ilaçlama yöntemidir.

Kelebek ile güvenin farkları nelerdir;

  • Kelebeklerin renkleri çok canlı, güvelerin ise mattır, renklerine bakıldığı zaman güve ve kelebekler çok rahat ayrılabilir. Güvelerin rengi genelde tek tipken, kelebeklerin rengi ise çok çeşitlidir.
  • Güvelerin kanatları pul ile kaplıdır, kelebeklerin kanatlarında genelde kendilerine özgü toz taneleri bulunur. Güvelerde ise tek tip şekilde kanatlarında sadece pullar vardır.
  • Güvenin antenleri kısa, kelebeğinki ise kalındır, her iki canlıyı birbirinden ayırma yönteminden biride antenleridir. Kelebeklerin antenleri oldukça belirgin bir yapıya sahipken, güvelerinki o kadar belirgin değildir.
  • Kelebeğin hareketleri yavaş, güvenin ise oldukça hızlıdır, güvelerin hareket algılamaları oldukça hızlıdır. Kelebeklerin ise oldukça yavaştır.
  • Güvelerin ışığa duyarlılığı çok fazladır, güvelerin ışığa hassasiyetleri oldukça fazlayken, kelebeklerin ışığa hassasiyetleri yoktur.

Güvelerde ilaçlama nasıl işler?

Güveler beslenme şekillerine göre isimlendirilmişlerdir. Güve ilaçlama işlemi yapılırken de bu kıstas dikkate alınır. Beslenme şekli belirlenen güveye göre hazırlanan ilaçlar su ile karıştırılarak uygulanır. Uygulanacak ilaçlama işlemini mutlaka alanında uzman kişilerin yapması gerekir. Zira ters bir durumda ilaçlama işlemi güvelere ters etki yapabilir.

Böcek İlaçlama Şirketi kalitesini yaşayın!

Diğer böcek ilaçlama teknikleri gibi güve ilaçlama yaparken de aynı titizlikle çalışmaktayız. Haşere sorunlarının olduğu tüm alanlar ekibimiz tarafından tespit edilir, öncelikle haşerenin kaynağına müdahale başlatılır. Daha sonra ortamın hijyenini bozacak şeyler kaldırıldığı zaman güveye karşı en iyi ilaç karışımı ile güve ilaçlama işlemi başlatılır.

Tagged , , .