tespih böceği ilaçlama

Tesbih Böceği İlaçlama

Tespih böcekleri küçük oval bünyeli Malacostraca sınıfında yer alan haşerelerdir. Daha çok bitkilerin çevresinde görülmektedirler. Toprak altından da çıktıkları gözlemlenmektedir. Kabuuklu yapıya sahiptirler ve savunma amaçlı vücutlarını kıvırarak top şekline dönüştürürler.

Tespih böceği zararları nelerdir?

Tespih böcekleri insanlardan çok evdeki süs bitkilerine zarar verirler. Saksılardaki bitkilerin köklerini kemirerek çiçek ve diğer bitkilerin kurumasına neden olmaktadır. Ev içerisinde bitki olmadığı durumlarda evde bulunan gıda maddelerine ulaşarak beslenirler. Beslenme sırasında yiyeceklere salyalarını ve dışkılarını bırakırlar. Bu şekilde insanların hastalık kapmasına neden olurlar.

Tespih böcekleri nasıl yok edilir?

Tesbih böcekleri genelde rutubetli ortamlarda yaşarlar. Evlerin tuvalet, banyo, bodrum katları ve diğer nemli ortamlarında yaşarlar. Tespih böceği mücadelesi için ilaçlama servisi aracılığıyla haşere sorunları çözülebilir. Böcek ilaçlama hizmeti başlatılmadan önce nemli ortamların ve rutubetli yerleri kuru tutmak için fiziksel mücadele işlemleri başlatılmalıdır. Haşere sorunu yaşıyorsanız telefon numaramızdan 7/24  ilaçlama yaptırmak için arayabilirsiniz.

Tagged .