tahtakurusu ilaçlama

Tahtakurusu Nasıl Yok Edilir?

Belli dönemlerde sık karşılaşılan tahtakurusu, tahtakurdu gibi tahta ve tahtadan yapılan eşyalara zarar vermemektedirler. Özellikle, çok pis yerlerde yaşamını sürdüren tahtakurusu, bakımsız birçok mekânlardan gelerek evinize konuk olabilirler. Çok hızlı şekilde çoğaldığı için de kurtulmak epeyce zordur. Küçük boyutları ile evinizin köşe ve bucaklarında yaşamlarını sürdürürler.

Tahtakuruları ile mücadele edebilmek sizi oldukça zorlar. Tedarik edeceğiniz böcek ilaçları düzenli kullanarak sayılarında oldukça azalma göreceksiniz ancak o azalma sizin bu haşerelerden kurtulduğunuz anlamına gelmez. Kendi yaptığınız ilaçlamalarla birçok haşere türünden kurtaran naftalin, çamaşır suyu gibi yöntemler bu küçük canlı türünde işe yaramamaktadır. Evinizden tamamen yok olmasını istiyorsanız eğer, konusunda deneyimli ve donanımlı bir böcek ilaçlama şirketi ile anlaşınız. Evinizi belli periyotlarla ilaçlama yaptırmanız gereklidir. Tahtakurularına özel bir ilaçlama yapan şirketimiz, ilaçlama yapıldıktan hemen sonra 4 saat evin kullanılmamasını tavsiye etmektedir. İlaçlamanın hemen ardından sizin yapmanız gereken ise günlük hayatta kullandığınız yorgan ile çarşaf gibi eşyaları atın veya yıkama yaptırmanız ayrıca bütün kıyafetleri kaynar su ile yıkamalısınız.

Tahtakurusu insanlara verdiği zararlar nelerdir?

4 mm kadar olan bu minik canlılar evdeki mobilyaları kemirirler. İnsanlar için birçok problemi taşıyan bu haşereler tek seferde 200’e yakın yumurta bırakabilirler. Yayılması oldukça hızlı olan tahtakurusu insanların kanını emerek hayatta kalırlar. Kendisinden 3 kat daha fazla kan emebilen tahtakuruları, alerjiye, kızarıklığa, kaşıntıya, kabarmalara neden olurlar. Gün boyu ortalıklarda görülmeyen tahtakurularından kurtulmak için zaman kaybetmemenizi öneririz.

Tahtakurusu haşeresinden nasıl kurtulur?

Böcek İlaçlama Şirketi özel hazırladığı kokulu sıvı ilaçlarla bu haşere sorununa karşı önlemler almaktadır. Özellikle haşerenin yuva yapabildiği yerleri detaylı bir şekilde ilaçlamasını yaptırmaktadır. İlaçlama sonrası çarşaf ve kıyafetlere bulaşması sonucu bunların yıkanması gerekmektedir. Etkili ilaçlama hizmeti ile haşere sorunlarınıza çözüm buluyoruz. İlaçlama hakkında bilgi almak veya randevu almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tagged .