pire ilaçlama

Pireden Kurtulmanın Yolları

Kedi, köpeklerinizden veya sokakta dolaşırken paçalarınızdan tutunarak evinize giren bu haşerelerden kurtulmanın en etkili, kalıcı ve kesin çözümlerin en başında pire ilaçlama gelmektedir. Pirenin görüldüğü ve yavrulama yapabileceği alanlar ilaçlatılarak başınıza bela olan pirelerden kurtulabilirsiniz.

Evcil Hayvanlarınızdan Gelen Pireleri Önleyin

Evinizde beslediğiniz kedi ve köpekleriniz üzerindeki pire gelişimini durdurmak için birkaç yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin en başında ise;

  • Hayvanlarınızın dışarıdan eve girerken pire var mı yok mu kontrol edin.
  • Evinizi günde birkaç kez elektrikli süpürgesi ile temizleyin.
  • Evcil hayvanınıza organik gıda takviyesinde bulunun
  • Halk arasında doğru olduğunu düşündüğümüz ve yayın olarak bilinen pireyi önlemek için sarımsak kullanmaktadırlar. Sarımsak, kediler için toksin sayılabilecek bileşenler içerdiği için kedinizin sağlığını tehlikeye sokabilirsiniz. Yani anlaşabileceği gibi kulaktan duyma yöntemlerden kesinlikle kaçınılmalıdır.

Evinizde ve bahçenizde pire gelişimini durdurmak için izlenebilecek bir kaç yol vardır; 

  • Bahçe ve çimlerinizi mutlaka temiz tutun.
  • Çimleriniz çok uzanmadan düzenli olarak biçilmesi gerekir
  • Bahçenize çok fazla ağaç veya fidan dikerek güneşinizi engellemeyin. Çünkü pireler ve özellikle de keneler güneş ışığından kaçarlar ve nemli bölgeleri tercih etmektedirler. Bunun için bahçenizde güneş almayan yer kalmaması pire sorununun oluşmasına sebebiyet vermektedir.

İlaçlama Yöntemine de Mutlaka Başvurun

Yukarıda saydığımız maddeler sizi aslında pireden kurtulmanın noktasına getirmektedir. Saydığımız ve önerdiğimiz bütün bu uygulamaları yaptınız ancak kurtulamadınız. O halde yapmanız gerek tek yöntem kaldı, oda pire ilaçlamasıdır. Pire sorununu ortadan kaldırmak için pirenin göründüğü alanlar belli dönemlerde ilaçlanmalıdır. Böcek İlaçlama Şirketi bünyesinde çalışan personellerimiz alanında son derece deneyimli ve uzmanlaşmıştır. Genelde kokulu şekilde yapılan ilaçlama uygulaması büyük oranda tek seferlik ilaçlama ile sorun çözülmektedir. Kaliteli ve detaylı ilaçlama uygulaması sonrası ev ve işyeri gibi ortamlarda pire haşeresi sorunu tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Tagged , .