haşere ilaçlama şirketi

Haşere Sorunu Nasıl Çözülür?

Haşereler özellikle sık olarak kullanılan yerlerde, mikrop oranlarının yüksek olduğu alanlarda bulunan ve genellikle mikrop taşıyıcı özelliklere sahip canlılardır. Haşerelerin kısa süre içerisinde çoğalması nedeniyle bu canlılar ile mücadele hayli zorludur. Haşereler genelde mikrobik alanları sevdikleri için taşıdıkları virüsler ile insanlarda hastalıklara sebebiyet verirler. Haşerelerle mücadele etmenin en etkili yolu ise böcek ilaçlama işlemi yapmaktır.

Böcek ilaçlama yöntemleri nelerdir;

  • Jel ile ilaçlama yöntemi özellikle yürüyen haşerelerin yoğun olduğu yerlere özel hazırlanmış yemler verilerek yapılan ilaçlama tekniğidir.
  • Kokusuz ilaçlama, püskürtücü özelliğine sahip makine sayesinde yapılan ilaçlamadır. Bu yöntem insanlara hiçbir zarar vermediği için kapalı alanlarda da kullanılabilir.
  • Kokulu ilaçlama, aşırı haşere bulunan alanlarda kullanılan ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemin kullanıldığı alanların belli bir süre boşaltılması gerekir. İnsan sağlığına zarar verebilir.
  • Termal sisleme yöntemi, bu yöntem genellikle açık alanlarda kullanılır. Fakat ihtiyaç halinde kapalı alanlarda da kullanılabilir. Bu yöntemde ilaçla-su karışımı yapılır ve özel cihazlarla bu karışım buhara dönüştürülür.
  • Fumigasyon yöntemi, bu yöntem oldukça tehlikelidir. Uygulayacak olan kişinin uzman olması gerekir. İlacın kullanıldığı alan mutlaka 2 gün havalandırılmalıdır.

 

Böcek ilaçlamasının getirdiği faydalar nelerdir?

Böcek ilaçlama işlemi sayesinde ortamdaki haşerelerden kısa süre içerisinde temizlenmiş olur. Ayrıca profesyonel bir böcek ilaçlamasının yapılması alanda tekrar haşere türemesini engeller. Böylece kısa süre içerisinde bölgenin temizliği sağlanmış olur. İlaçlama ile dezenfekte işleminin yapılması durumunda olası mikrop oluşumunu engellemiş olacaktır.

 

Tagged , , .