ev ilaçlama

Hangi mekânlarda ilaçlama yapılır?

Haşere sorunu insan sağlığını tehdit eden ciddi bir problemdir. Özellikle yaşam alanlarının yeterince temizlenmemesi haşereleri davet eden en büyük etkendir. Böyle bir haşere istilası durumunda yapılabilecek en iyi iş ise profesyonel bir böcek ilaçlama hizmetinden faydalanmaktır.

Mekânlara göre İlaçlama hizmetleri nelerdir;

  • Restoran, iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi mekânlar, bu alanlarda tamamen mekânı boşaltmak mümkün değildir. Bu nedenle böyle bir alanda yapılacak ilaçlama için kokusuz ilaçlama yöntemi kullanılır. Kokusuz ilaçlama yöntemi her ortamda uygulanabilen ve insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlama yöntemidir.
  • Kömürlük, depo gibi geniş ve rutubetli alanlarda, bu gibi alanlarda daha etkili bir ilaçlama hizmeti olan kokulu ilaçlama yöntemi kullanılır. Kokulu ilaçlama işlemi sırasında mekânın tamamen boşaltılması gerekir. Belli bir süre sonra mekân havalandırılarak tekrar kullanılabilir.
  • Ev, oda gibi mekânlar, bu tip alanlarda ilaçlama yapılırken genelde jel ilaçlama yöntemi kullanılır. Jel ilaçlama yöntemi, diş macunu kıvamlı bir jel ile yapılır. İnsanlara her hangi bir zararı yoktur. Haşerelerin jele temas etmeleri durumunda yuvalarına kadar jelin taşınması sağlanmış olur. Böylece tam temizlik sağlanır.
  • Bahçe ve benzeri açık alanlarda uygun ekipmanlarla kokulu sıvı ilaçlama yapılması uygundur.

Profesyonel bir ilaçlama şart mıdır?

Böcek ilaçlama için amatör yöntemler kullanılamaz. Çünkü kullanılacak ilaçtan ve ekipmana kadar her şeyi haşerelere göre profesyonelce belirlenmelidir. Yanlış ilaç kullanımı haşereler üzerinde ters bir etki oluşturabilir.

Tagged .