hamam böceği kurtulma yolları

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Çoğu insanların korkulu rüyası olan kalorifer böceği olarak da adlandırılan Hamam böceği, küçük yapılıdır, 6 bacaklı başucunda iki tane anteni vardır. Bazı türlerinde uçma özelliği bulunan hamam böceği, sert kabuğu ile kendini dış etkenlerden korumaktadır. Yüksek ısılara dayanan bu hamam böceği, çok soğuk havalara bile dayanmaktadırlar. Yeryüzünde 7000 civarında türü bulunan bu canlı türü, ultra viyole ve radyasyona oldukça direnç göstermektedirler.

Hamam Böcekleri Ne Zaman Ortaya Çıkar

Gece siz evde uykudayken onlar beslenmek için ortalıkta dolaşırlar. Öldü diye orada bırakın sabah kalktığınızda yerinde bulamazsınız. Kabuğu oldukça sert yapıdadır. Kabuğuyla kendisini korumaya alan hamam böceğini tek başınıza alt etmeniz mümkün olmayabilir.

İnsanlara Zararı Var Mı?

Hamam böcekleri insanı ısırıp sokmaz. İnsanları ısırmadığı için zararsız görünürler. Ancak, görüntüsüyle insanı rahatsız eden hamam böceği birçok hastalığı bulaştırdığı için haşere grubunun en tehlikeli böceğidir.  Çok hızlı çoğaldıkları, her ortama ayak uydurdukları için hamam böceği ile mücadele etmek zordur, ancak yok edilmesi imkânsız değildir.

Hamam böceği mücadelesinde uzman kadro!

Böcek İlaçlama Şirketi yılların tecrübesi ile bu haşere türüne karşı en etkili teknikler uygulamaktadır. Öncellikle insan sağlığına zarar vermeyen kokusuz sıvı ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Ayrıca özel hazırladığımız ve piyasadaki kaliteli jel ilaçlarla bu haşere sorunlarına köklü çözümler üretmekteyiz. Hamam böceği ilaçlamada kullandığımız ilaçlar ve fiziki önlemler sayesinde bu sorunların üstesinden gelmekteyiz.

Peki, İlaçlama Dışında Ne Yapılmalıdır?

  • Böceklerin yiyecek su ve yuva bulmalarını sağlayan nedenlerden derhal kurtulun.
  • Böcek sayısını azaltmak için yuvalarındaki yumurtaları ve bütün pisliklerini temizleyin.
  • Etrafındaki bütün yiyecekleri ortadan kaldırın.
  • Evinizdeki bütün çatlak ve boşlukları da doldurmayı ihmal etmeyin
  • Özellikle mutfakta yağ, şeker ve ekmek kırıntılarının dökülmesine engel olunması gerekir, düzenli olarak mutfakta ıslak temizlik yapılmalıdır.

Bunların hepsini yaptınız ve kurtulamadınız.  Evinizin davetsiz misafiri olan bu hamam böceklerinden kurtulmanız için 7/24 çağrı merkezimizden bilgi edinebilir ve ilaçlama yaptırmak için kayıt açabilirsiniz.

 

Tagged , .