Güven Veren İlaçlama Hizmetleri

Güvenli ve garantili ilaçlama yapmak bir sanattır. Haşereler hızlı ürerler ve hemen hemen her yere ayak uydururlar. Haşereler bulunduğu ortama ayak uydururken aynı zamanda yaşam koşulları da sürekli değişir. Bu yüzden kimyasal maddelere bağışıklık kazanırlar. Haşerelerin kimyasal maddelere karşı bağışıklık kazanma nedenlerinin başında bilinçsiz yapılan ilaçlamalar yer almaktadır.

Güvenli bir ilaçlama yapabilmek için;

  • Kullanılacak ilacın etki maddesi bilinmesi gerekir ve ilaçlamada ilaç dozu çok önemlidir. Bu doz öyle hazırlanmalı ki ilaçlama böceklere karşı etkili olurken aynı zamanda insan sağlığını da etkilememesi gerekir. Dozun iyi bir şekilde ayarlanması araştırmaların yapıldığının göstergesidir.
  • Müşteri takibi olmalı ve ilaçlama servisleri hızlı olmalıdır.
  • İlaçlamacının ilk başta kendi sağlığını düşünmesi gerekir. Eğer kokulu ilaçlama yapılacaksa ilaçlamacının gerekli önlemleri aldığına dikkat edilmelidir.

Garantili ilaçlama neler gerektirir

İlaçlamada güven garantiliği de getirir. Kaliteli ve etkili haşere ilaçlama yapabilmek için ilaçlama firmasının kendini hizmete adaması gerekir. Garanti demek araştırma demektir, tecrübe demektir. İyi bir firma bütün bunları yapması demektir.

Tagged .