fare ilaçlama

Fare Yakalama Yöntemleri ve Kurtulma Yolları

Haşereler arasında en çok sorun yaşanılan haşere türü kuşkusuz faredir. Kemirgen olarak adlandırılan bu haşereye karşı birçok yöntem uygulanmaktadır. İnsana her yönden zarar veren bu kemirgenlerden fare ilaçlama yöntemleriyle kurtulmak mümkündür.

Peki, ilaçlama dışında fareden kurtulma veya yakalama yöntemleri nelerdir?

  1. Evinizde, odanızda, bahçenizde gördüğünüz farelerden kurtulmak için hepimizin malum olduğu üzere fare zehri koyarız. Koyduğunuz yemi yedikten sonra acil su ihtiyacı hâsıl olur. Bir yerden suyu temin ederek içen fareler ilacın da etkisiyle kısa sürede ölmektedirler.
  2. Farelerden kurtulmak için birçoğumuz böcek ilacı kullanmaktayız. Ancak fare zehri fareyi kendine çeker yedirtme özelliğinden dolayı daha etkilidir. Böcek ilacı koku alma hissinden dolayı böcek ilacındaki koku nedeniyle bulunduğu ortamı terk etmektedir.
  3. Farelerden kurtulmak için başvurulan diğer bir yöntem ise fare deliklerine veya dolaştıkları yerlere kurulan canlı yakalama istasyonlardır. İstasyonların üzerindeki yemi yemeleri için birden çok istasyon kurulabilir. Bu konuda teknik bilgi almak isterseniz 7 gün 24 saat boyunca firmamızı arayarak gereken tüm bilgileri alabilirsiniz.
  4. Fare yapışkanları, eski tip fare kapanları da en çok bilinen fare yakalama yöntemleri arasında yer almaktadır.

Fare kovucular işe yarar mı?

Belirli yerlerde elektronik fare kovucular işe yaramaktadır. Elektronik fare kovucuların çalışma mantığı şöyledir. Özellikle kemirgenlerin rahatsız olacağı sinyaller üreterek çalışmaktadır. Bu rahatsız verici ses dalgaları fareleri cihazın bulunduğu ortamdan uzaklaştırılmaktadır. İşe yaraması için sesi açtığınız zaman kulağınızın çınladığını fark edersiniz. Bu cihazlar fareleri rahatsız ettiği kadar insanları da rahatsız etmektedir. Yazlık evlerin özellikle farelerin giriş yapabilecekleri yerlerde, fabrikaların giriş yerlerinde belirli açılarda tutularak bu cihazların kullanılmasında fayda vardır. Ev ve küçük işyerlerinde bu cihazların kullanması sağlık açısından iyi değildir.

KEDİ ÇÖZÜM DEĞİLDİR.

Farelere karşı evde kedi beslemek geçmişten gelen bir uygulama ve yeterli bir uygulama değildir. Fare ile mücadelede mutlak çözüm için teknolojik cihazlar ve etkili ilaçlar kullanılması şarttır.

Fare ilaçlaması kimlere yaptırılmalıdır!

Çok ciddi oranda hastalık bulaştıran fareler, başta veba, kuduz, tifüs ve şap hastalıkları insanlara bulaştırarak ölümlere neden olmaktadır. Sektörde söz sahibi firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaç ve ilaçlamalarla öncelikle sizin ve çevrenizdeki insanların sağlığını ön planda tutmaktadır.

Böcek ilaçlama ve fare ilaçlama talepleriniz için çağrı merkezimizi günün her saati arayabilir ve bilgi edinebilirsiniz

Tagged .