Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kimse evinde böcek ve haşere olsun istemez. Büyük tehlikeli böceklerin yanında küçük neredeyse görülemeyecek boyutta haşerelerde vardır. Pire aslında bir parazittir. Çok küçük boyutlardadır. İnsan ya da hayvanların üzerinde kan emerek yaşar. Üzerinde yaşadığı canlının kanından ve vücut ısısından faydalanır.

Pire günde ortalama kaç yumurta yapar?           

Yeterince beslenebilen bir pire günde yaklaşık 20 tane yumurta yapar. Bu yumurtalardan çıkan pireler çoğalarak yayılır. Pirelerin genellikle kanatları yoktur. Uzun arka bacakları sayesinde çok yükseğe ve uzağa sıçrayabilmektedirler. Bu sıçrama özellikleri sayesinde insandan hayvana ya da hayvandan insana geçebilirler.

Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Evde pire olduğunun anlaşılması çok kolay değildir.

  • Genelde hane halkında meydana gelen şikâyetlerle tespit edilir.
  •  Evde yaşayanların vücudunda oluşan kaşıntılar en önemli belirtidir.
  • Kızarıklıklar ve şişkinliklerin oluşması da mümkündür.

Evde pire olduğunun anlaşılması durumunda derhal bir ilaçlama firmasına başvurulmalıdır. Çünkü pireler kan emen canlılardır.

Pire hastalık taşır mı?

Herhangi bir hayvandan emdiği kanla kendisine geçecek hastalığı sonrasında insanlara aktarabilmektedir. İnsandan hayvana da hastalık geçebilir. Evde pire olması halinde küçük yaştaki çocuklar ve yaşlı kişiler bu hastalıklara daha kolay yakalanır. Hastalıklar bazen ölümcül derecede tehlikeli olabilmektedir.

Pireler nasıl çoğalır?

Pireler kolay çoğalırlar. Hızlı çoğalma beraberinde daha büyük sorunları getirir. Amatör yöntemler kesinlikle işe yaramaz. Profesyonel destek şarttır.

Böcek İlaçlama Şirketi bu konuda sizlere en iyi hizmeti vermek için hazırdır. Her türlü böcek ve haşereyle mücadelede en etkili ilaç karışımlarımızla her zaman yanınızdayız. Alanında eğitimli ve uzman personelimizle beraber, yeni teknoloji araçlarımızla en kısa sürede en etkili sonucu almak için çalışıyoruz. Bize ihtiyaç duyan müşterilerin şikâyeti dinlenip duruma yönelik bir çözüm planı hazırlanır. Sonrasında plana uygun olarak gerekli alanlarda ilaç uygulamasına başlanır. Bütün haşere ve böcekler ile var olan yumurtalar yok edilir. Yapılan uygulama sonrası evde pire oluşumu tekrar görülmez

Tagged , .