pire ilaçlama

Pireden Kurtulmanın Yolları

Pire ile mücadelete ilaçlama en iyi yöntemdir. Pire ilaçlama öncesi ve sonrasın yapılan fiziki önlemler haşerenin tekrar oluşmasını engellemektedir. Genelde kedi, köpek gibi evcil hayvanlardan bulaşan pire sorunu yaz aylarında çok sayıda oluşmaktadır. Pire sorununa karşı firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

pire ilaçlama

Pire İlaçlama

Pireler boyları 2-4 mm arasında kızılımsı ve siyaha yakın renkte olurlar. Yassı bir yapıda oldukları için hayvan tüyleri arasında rahatça hareket ederler. Evlerin içerisine en fazla kedi ve köpekler vasıtası ile taşınırlar. Alana sızdıktan sonra çok hızlı bir şekilde üremeye başlarlar. Zıplama kabiliyetleri çok yüksektir. Ortalama 40 cm zıplama kapasiteleri vardır.

Pire İlaçlamasında Neye Dikkat Edilmelidir?

Pireler diğer haşerelere göre çok daha tehlikeli ve inatçıdır. Durum böyle olunca pirelere karşı yapılacak ilaçlamanın da çok özenli ve dikkatli bir ilaçlama olması gerekir. Mücadelesi en zor haşereler olan pireler insan sağlığı açısından da tehlikeli olduğu için mutlaka profesyonel bir pire ilaçlama hizmeti almak gerekir.

Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kimse evinde böcek ve haşere olsun istemez. Büyük tehlikeli böceklerin yanında küçük neredeyse görülemeyecek boyutta haşerelerde vardır. Pire aslında bir parazittir. Çok küçük boyutlardadır. İnsan ya da hayvanların üzerinde kan emerek yaşar. Üzerinde yaşadığı canlının kanından ve vücut ısısından faydalanır.