cafe ve bar ilaçlama

Cafe Ve Bar Haşere İlaçlama

Haşereler oldukça fazla bölgede yer edinebilmektedirler. Aynı zamanda sıcak ve nemi oldukça seven haşereler cafe ve barlarda sıkça yer edinmektedirler. Sıcak ve nem arayışına girip kendileri bar ve kafelerde bulan haşereler insan sağlıklarını tehdit etmektedirler. Bu da kafe ve bar sahiplerini oldukça rahatsız etmektedir. Kendilerini bu konuda sorumlu hisseden kafe ve bar sahipleri haşerelerle mücadele etmeye başlamaktadırlar. Fakat kendi mücadelelerinde başarılı olamamaktadırlar. Çünkü haşereler için genel bir böcek ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Haşere mücadelesi uzmanlık ister
Haşereler sadece öldürülerek yok edilebilen canlılar değillerdir. Çünkü sık sık yumurtlarlar ve bu durum da onların sürekli tekrar görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca insanlar bu yumurtaları göremez ve onlara ulaşamazlar. Bu yüzden direkt olarak ilaçla öldürülen haşereler ile bu sorun çözülememektedir. Her 20 günde yumurtalardan çıkan yaklaşık otuz ile kırk civarındaki haşere ile her geçen gün haşere sayısı da artış göstermektedir. Bu yüzden haşerelerin erken tespit edilmesi ve bu konuda erken önlem alınması oldukça önemli bir durumdur.

Haşere mücadelesi neden önemlidir?

  • Cafe ve barlarda bulunan haşereler gıda açısından oldukça tehlikeli olmakta ve birçok insanda gıda zehirlenmelerine neden olmaktadırlar.
  • Bu yüzden kafe ve barlarında prestijleri azalmaktadır.
  • Yeni çıkan kanunla beraber her kafe ve barın belgeli bir şirket tarafından ilaçlama işlemini belli zamanlarda yaptırmış olması gerekmektedir.

İlaçlama Firması seçerken nelere dikkat etmeli?
İlaçlama için birçok şirket bulunmaktadır. Fakat bu şirketlerin bir kısmının da çalışma belgeleri yoktur. Yani kaçak ilaçlama yapmaktadırlar. Bu yüzden kafe ve barların ilaçlanmasında bu duruma oldukça dikkat edilmelidir.
Böcek İlaçlama Şirketi çalışma izni olan, gerekli belgelere sahip olan oldukça seçkin ilaçlama firmaları arasında yer alan şirkettir. Her haşere çeşidi için ayrı tecrübeli çalışanları bulunan firmamız sayesine haşerelere kesin çözümler getirilmekte ve ilaçların insan hayatına zarar vermeyen kalıcılığı sayesinde haşereler ilaçlamadan uzun bir süre sonra daha bu bölgeleri işgal edememektedirler.

 

Tagged .