bahçe ilaçlama

Bahçe İlaçlama İçin Kullanılan Yöntemler

Bahçelerde oluşan haşere istilaları kapalı alanlarda oluşan haşere sorunlarına göre mücadelesi daha zordur. Çünkü bahçe gibi doğal ortamlar haşerelerin yaşadıkları ortamlardır. Bu nedenle tam anlamı ile haşerelerin yok edilmesi mümkün değildir. Yok, edilse bile aynı yerde tekrar oluşum sağlanır. Böyle bir durumda ise yapabileceğiniz tek işlem bahçe ilaçlama yapılmasıdır.

Açık alanda etkili ilaçlama yapmanın yolları nelerdir;

  • Gelişmiş aletler kullanmak, ilaçlama işlemi sırasında gelişmiş ekipmanlar kullanmak çok önemlidir. Çünkü bu ekipmanların kullanılması haşerelere direk olarak etki edilmesini sağlar.
  • Kullanılacak ilaçlama yöntemi iyi seçilmeli, bahçe ilaçlaması açık alanda yapılan bir ilaçlama olduğu için kullanılacak yöntemler çok önemlidir. Kullanılacak ilaçlama yönteminin ilacı tamamen yayması ve bölgedeki tüm haşerelere etki etmesi gereklidir. Bu nedenle bahçe ilaçlama işleminde kullanılan en yaygın yöntem sisleme yöntemidir. Bu yöntem su ile karıştırılmış ilacı buhar makinesi ile ortama yaymaya dayalı bir yöntemdir.
  • Ortamın iyi analiz edilmesi gerekir, ilaçlanacak olan alan bahçe gibi açık bir alan olduğu için ilaçlama yapmadan önce mutlaka alanın özellikleri incelenmelidir. Alanın özelliklerinin incelenmesi alanda daha etkili bir çalışma yapılmasına olanak tanır ve bölgeyi istila eden haşere cinsinin belirlenmesinde de önemli etken oluşturmaktadır. Haşere cinsinin belirlenmesi ile o haşereye etki edecek olan en iyi ilaçta belirlenmiş olur. Bahçe ilaçlaması yaptırmak için bu önerileri dikkate almak gerekir.

İlaçlama kalitesinin getirdiği faydalar;

Açık alanlarda özellikle ilaçlamada titiz davranılması olumlu şekilde geri dönüşler yapılmaktadır.  Önemli süs bitkileri bahçeleri güzelleştirirken yanlış ilaçlama yapılması ilk başta bitkilere zarar verecektir. Bu da maddi anlamda zarar meydana getirmektedir. Bahçeler açık alan olduğu için içinde oynayan çocukların da zarar görmesine neden olmaktadır. Bu yüzden bahçe ilaçlama yapılırken iş güvenliği hat safhada olmalıdır. Gerekli yönlendirici uyarılar kesinlikle konulması gerekmektedir. Böcek İlaçlama Şirketi olarak her zaman insan sağlığını ve çevre temizliğini ön planda tutuyoruz.

 

 

Tagged .