hamam böceği kurtulma yolları

Amerikan Hamam Böceği Eve Nasıl Bulaşır?

Amerikan hamam böceği eve nasıl bulaşır sorusuna cevap vermeden önce bu böceğe neden Amerikan Hamam Böceği denmektedir bunu öğrenelim.  50 Milimetre uzunluğunda olan bu böceklerle hepimiz neredeyse karşılaşmışızdır. Ancak neredeyse her gün gördüğünüz gibi değildir Amerikan hamam böceği. Bu böcek türünün uçabilme özelliği bulunmaktadır. Yani üzerine gitseniz ya uçar kaçar ya da size çarpıp zarar da verebilir.

Yumurtlama evresinde kapsülünde 16 adet yumurta bulunmaktadır. Yani mevcut anne böcek ile totalde 17 Amerikan Böceği ile karşılaşma olasılığınız vardır.

Büyüdükçe kabuğunu değiştiren bu böcek, açık bıraktığınız veya bulundurduğunuz yiyecek ve içeceğin bol olduğu yerde karşılaşabilirsiniz. Evinizi istila etmesi halinde bu böcekten kurtulmanız oldukça zordur.

 

Su, yiyecek ve sıcacık ortama bayılan ve burada yaşamını sürdüren bu böcek türleri evinize yumurtasını bırakmış olsa da genellikle üredikleri ve popülâsyonunun en sık olduğu mekânlar lağımlar. Evinize nasıl bulaştığını konusuna gelecek olursak, borulardan, uçabilme özellikleri bulunduğu için sürekli açık bırakılan pencerelerden, kapılarınızdan evinize giren bu böcekler hızlı olarak üreyip istila etmektedirler. Ayrıca dışarıdan getirdiğiniz poşetlerden, torbalardan ve çuvallardan bile taşıma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

 

Yaz dönemlerinde sayıları gittikçe artan Amerikan hamam böcekleri genellikle geceleri ortalıklarda görülürler. Açıkta bulunan bütün yiyecekleri yiyen Amerikan hamam böceği dünyanın dört bir tarafında en pis mekânlarda yaşamaktadırlar.

 

Amerikan hamamböceği ile mücadele nasıl yapılır?

Hamamböceği ilaçlama uygulamasından en sık kullanılan yöntem jel ilaçlama tekniğidir. Burada önemli olan böceğin kaynağını tespit edebilmektir. Uygun dozda ve kaliteli jel ilaçlarla hamam böceği haşeresi sorununa köklü çözüm üretilebilir. Böcek İlaçlama Şirketi deneyimli ekibiyle her türlü haşere sorunlarına karşı en uygun ilaçlama tekniğini uygulayarak haşere sorunlarına kesin çözümler üretir.

Tagged .